Teşvik Bilgilendirme Sistemi

Sınai Mülkiyet Haklarından Marka, Patent, Endüstriyel Tasarım başvuruları ile ilgili Teşvikler bulunmaktadır. Bunlar; KOSGEB- Yurtdışı Marka, Patent ve Endüstriyel Tasarım başvurularına teşvik vermektedir. İlgili prosedürler için lütfen http://www.kosgeb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, Katalog, Fuar desteklerinin alınabilmesi için Marka Tescil Belgesi istenmektedir.

TUBİTAK- Patent, Ar-ge, Üretim ve Proje destekleri bulunmaktadır. Patent Teşvikleri, üretim, Ar-ge teşvikleri içersinde de belirtilerek alınabilmektedir. Detaylı bilgi için http://www.tubitak.gov.tr adresini ziyaret ediniz. Destekler bölümünden güncel tüm destekler ve koşulları bilgisine erişebilirsiniz.

TPE-TUBİTAK PATENT TEŞVİK- TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ ile TUBİTAK ortak çalışmasıyla Patent başvuru sayılarının arttırılması için 26.08.2006 tarihinden itibaren yapılan patent başvurularına verilen teşviktir. Detaylı bilgi için bizlerle görüşebilirsiniz. Ayrıca, Patent başvurusunun yurtdışında korunması için yapılan PCT başvurusu için de Teşvik verilmektedir.

Patent başvurusu yapılmasından 2-3 ay içerisinde gelen şekilsel inceleme belgesi gelmesinden sonra teşvik başvurusu yapılabilmektedir. Teşvik sonucu yaklaşık 2 ay içerisinde belli olmaktadır. 3000 TL TPE resmi kuruma harçlar için, 450 TL başvuru sahibinin banka hesabına vekille çalıştığı için gönderilmektedir. Bu teşvik için ilgili başvuru form ve eklerinin hazırlanığ Tubitak Ankara’ya gönderilmesinden yardımcı olmaktayız. 
DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI- Yurtdışı Marka ve Tanıtım Destekleri bulunmaktadır. Bunun için detaylı bilgiyihttp://www.ekonomi.gov.tr/index.cfm?sayfa=mevzuat&bolum=A84C4CFD-D8D3-8566-4520CB1C4B3FEA0Cadresinden alabilirsiniz.